O nas

Pleciemy.pl powstał z potrzeby i wieloletniej pasji. Najpierw w moim życiu pojawiła się wiklina, wraz z jej charakterem, który trzeba zrozumieć i "rozgryzać" powoli i mozolnie. Była to "miłość od pierwszego dotyku" i tak pozostało do dziś.

Prowadząc warsztaty plecionkarskie zaczęłam jednak poszukiwać materiału, który byłby łatwiejszy dla początkujących i nie frustrowałby twardością, łamliwością i „zmiennością nastrojów”. Tak trafiłam na rattan – szlachetne, naturalne i trwałe tworzywo. Okazało się nagle, że już dziecko potrafi wypleść zgrabny koszyczek, a dorosły na co dzień nie stykający się pracami manualnymi może przy wyplataniu wypocząć i jednocześnie stworzyć coś unikatowego.

Zajmując się na co dzień plecionkarstwem doświadczałam trudności z kompleksowym zaopatrzeniem we wszystkie potrzebne, wysokiej jakości materiały i narzędzia. Bez problemu mogłam kupić setki akcesoriów do tworzenia biżuterii, filcowania, szydełkowania, a do wyplatania - nie! Postanowiłam więc sama stworzyć takie miejsce, w którym zgromadzę to, co znalazłam lub wymyśliłam i wypróbowałam przez lata pracy.

Widzę duży potencjał w wyplataniu i na co dzień obserwuję ile wnosi radości, satysfakcji i harmonii. Jestem przekonana, że plecionkarstwo nie jest jedynie skazanym na wyginiecie zawodem, ale staje się właśnie fascynującą dziedziną twórczości artystów-plastyków, domeną terapii zajęciowej, arteterapii i edukacji, a także po prostu sposobem na miłe spędzenie czasu wolnego i upiększanie swojego otoczenia. 

Obecnie wraz z zespołem współpracowników nadal wyplatamy, prowadzimy zajęcia, propagujemy plecionkarstwo, zdobywamy nowe umiejętności i poszukujemy.

Z pozdrowieniami dla wszystkich pasjonatów sztuki wyplatania :)

Krystyna Laskowska-Dzięciołowska
500-074-722

 


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl