O nas

Pleciemy.pl powstał z potrzeby i wieloletniej pasji. Najpierw w moim życiu pojawiła się wiklina, wraz z jej charakterem, który trzeba zrozumieć i "rozgryzać" powoli i mozolnie. Była to "miłość od pierwszego dotyku" i tak pozostało do dziś.

Prowadząc warsztaty plecionkarskie zaczęłam jednak poszukiwać materiału, który byłby łatwiejszy dla początkujących i nie frustrowałby twardością, łamliwością i „zmiennością nastrojów”. Tak trafiłam na rattan – szlachetne, naturalne i trwałe tworzywo. Okazało się nagle, że już dziecko potrafi wypleść zgrabny koszyczek, a mama na co dzień kursująca między biurem a domem – piękną lampę.

Zajmując się na co dzień wyplataniem doświadczałam trudności z kompleksowym zaopatrzeniem we wszystkie potrzebne, wysokiej jakości materiały i narzędzia. Bez problemu mogłam kupić setki akcesoriów do tworzenia biżuterii, filcowania czy decoupage, a do wyplatania - nie! Postanowiłam więc sama stworzyć takie miejsce, w którym zgromadzę to, co znalazłam lub wymyśliłam i wypróbowałam przez lata pracy.

Widzę duży potencjał w wyplataniu i na co dzień obserwuję ile wnosi radości, satysfakcji i harmonii. Jestem przekonana, że plecionkarstwo nie jest jedynie skazanym na wyginiecie zawodem, ale staje się właśnie fascynującą dziedziną twórczości artystów-plastyków, domeną terapii zajęciowej, arteterapii i edukacji, a także po prostu sposobem na miłe spędzenie czasu wolnego i upiększanie swojego otoczenia. 

Obecnie, wspierana przez męża :) i sztab współpracowników, nadal projektuję, wyplatam, prowadzę zajęcia z rękodzieła, propaguję plecionkarstwo, a przy okazji ciągle zdobywam nowe umiejętności i zainteresowania.

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich pasjonatów sztuki wyplatania :)

Krystyna Laskowska-Dzięciołowska


 

Sklep Pleciemy.pl prowadzony jest przez firmę:

"Dzięcioł' Radosław Dzięciołowski
ul. Floksowa 15
60-175 Poznań
NIP: 7791087661
(Wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki)
e-mail: sklep[at]pleciemy.pl
tel. 500-074-722

Nr konta: 50 1020 5558 1111 1190 7420 0044

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl